Mar 21, 2013

Osvojite stipendiju na našem univerzitetu

I ove godine Burč univerzitet organizuje ispit na osnovu kojeg će biti dodijeljene stipendije i popusti na troškove školarine

Internacionalni Burč univerzitet dodjeljuje stipendije u punom iznosu za sve studijske programe. Potrebno je samo učestvovati na prijemnom ispitu i ostvariti što bolji rezultat!

Najbolji će dobiti stipendije u punom iznosu, a ostalima nudimo popuste na školarinu u rasponu od 70% do 5%.

Prijemni ispit sastoji se iz dva dijela:

* Kvalifikacijski ispit * koji će biti održan u srednjim školama širom Bosne i Hercegovine. Za više informacija upitajte pedagoge u Vašim školama.

Kvalifikacijskom ispitu mogu pristupiti svi učenici završnih razreda srednjih škola, a postavljena pitanja će biti u skladu sa nastavnim planom i programom za srednje škole. Ispitom su obuhvaćena pitanja iz oblasti prirodnih i društvenih nauka i to u formi ispita opšteg znanja.

Nakon završetka kvalifikacijskog ispita upravama škola koje su učestvovale i blagovremeno dostavile ispitne odgovore, Internacionalni Burč univerzitet šalje rezultate svih učesnika. Napominjemo da se ispitni odgovori ocjenjuju tehničkim pomagalima tako da je isključena svaka mogućnost malverzacija u rezultatima. Konačni rezultati sa imenima učenika također će biti objavljeni i na web stranici Univerziteta.

* Prijemni ispit za stipendiju * kome pristupaju učenici koji su zadovolji kriterije prethodno održanog kvalifikacijskog ispita. Prijemnom ispitu učenici pristupaju na način da prvo odaberu željeni studijski program na Burč univerzitetu, na osnovu čega će im bit dodijeljena ispitna knjižica za jedan od sedam studijskih programa na fakultetima:

Ekonomski fakultet,
Edukacijski fakultet,
Fakultet za inžinjering i informacijske tehnologije

Datum održavanja prijemnog ispita je 20. 04. 2013. godine u 11:00 sati.

Preuzmite primjerak prijemnog ispita za 2012. godinu.

Mjesta održavanja ispita su:

Sarajevo
Internacionalni burč univerzitet, Francuske revolucije bb, Ilidža
Tuzla
Međunarodna osnovna škola, Slavinovićkog odreda bb
Zenica
Međunarodna osnovna škola, Bilmišće bb
Bihać
Unsko-sanski koledž, Safvet-bega Bašagića 42
Mostar
Gimnazija Mostar, Španjolski trg bb
Travnik
Mješovita srednja škola, Školska 3

Način dodjele stipendija

Na osnovu rezultata prijemnog ispita za stipendiju formira se rang lista za svaki od studijskih programa na našem Univerzitetu, i to prema najvišem broju osvojenih bodova.
Učenik koji je prvi na listi dobija punu stipendiju, odnosno besplatno školovanje na željenom programu.
Učenik koji osvoji drugo mjesto ima pravo na 70% popusta na iznos školarine na studijskom program koji je odabrao i tako dalje u skladu sa pravilima za dodjelu popusta navedenim ispod.

1. mjesto – 100% stipendija; besplatno školovanje

2. mjesto – 70% popusta na školarinu

3. mjesto – 50% popusta na školarinu

4. Od 4. – 20. mjesta – 30% popusta na školarinu

5. Od 21. – 40. mjesta – 20% popusta na školarinu

6. Od 41. – 60. mjesta – 10% popusta na školarinu

7. Od 61. – 80. mjesta - 5% popusta na školarinu

Pratite oficijelnu internet stranicu Univerziteta gdje će bit objavljeni svi rezultati i eventualne izmjene.
Za dodatne informacije obratite nam se putem telefona 033 944 400 ili elektronske pošte [email protected]

Print: doc, pdf