Nov 25, 2011

Održan dan bosanske kulture

25. novembar Dan državnosti Bosne i Hercegovine obilježen na našem Univerzitetu

Aktivnostima Lingvističkog kluba i Odsjeka za engleski jezik pri Edukacijskom fakultetu Internacionalnog Burč univerziteta 25. Novembar, Dan državnosti Bosne i Hercegovine 25. obilježen je prigodnim aktivnostima, tradicionalnim plesovima i predavanjem iz historije, koje je održao Ismet Hadžić, General Armije Bosne i Hercegovine.

Bosanska folkrorna grupa ‘’1001 noć’’ izvela je odličan nastuo i prisutnim pokazala bogatu folklornu tradiciju triju naroda u Bosni i Hercegovini. Nastup je izveden u konferencijskoj dvorani Univerziteta i ispraćen je gromoglasnim aplauzom. Nakon toga penzionisani general Armije BiH Ismet Hadžić održao je govor i predavanje, sa osvrtom na bitne događaje iz historije Bosne i Hercegovine.

Svi prisutni, imali su priliku čuti tradicionalnu bosansku muziku, vidjeti odličan plesni performans i naučiti ponešto iz bogate bosanske kulture i historije.

Na kraju programa Prof. Dr. Hüseyin Padem, Rektor Univerziteta dodijelio je zahvalnicu generalu Ismetu Hadžiću.

deprFrom2014 Print: doc, pdf