Apr 05, 2012

Održano Takmičenje u retorici 2012

Dvanaest studenata pokazalo zavidne govorničke sposobnosti na godišnjem Takmičenju u retorici 2012

Lingvistički klub Odsjeka za engleski jezik, organizovao je Takmičenje u retorici, 04. aprila 2012. Dvanaest studenata sa dodiplomskog programa, učestvovali su sa petominutnim izlaganjem, praćenim prezentacijom.

Svi učesnici su pokazali visok stepen samopouzdanja i oratorskih sposobnosti u svom nastupu, pa su sudije imale težak zadatak.

Prvo mjesto je pripalo Eldinu Milaku, čiji je nastup za nijansu bio elokventiniji i pripremljeniji od ostalih, dok je drugo mjesto pripalo Almi Milišić. Treća pozicija je podjeljena između Selme Salihagić i Nihada Eminovića.

Na četvrtoj poziciji našli su se Adela Hasanić i Aldin Talić a peto mjesto je zauzela Džana Aganagić i Enes Tuncdemir.

Svim učesnicima su podjeljene nagrade, uručene od doc. dr. Azamat Akbarova, šefa Odsjeka.

Po abecednom redu, predstavljamo učesnike:

1. Adela Hasanić

2. Aldin Talić