Apr 10, 2012

Face TV predstavio IBU

Novinari sa najnovijeg televizijskog kanala, Face TV, posjetili su naš kampus prošle sedmice sa idejom informisanja javnosti o Univerzitetu

Novinarska ekipa prve HD televizije u državi Face TV, posjetila je naš Univerzitet 05. aprila sa željom da istraži uslove i način rada, profil akademskog osoblja i studenata, u jednoj, modernoj akademskoj instituciji.

Prof. dr. Hüseyin Padem je ukratko objasnio misiju i perspektivu institucije, dok su prof. dr. Meliha Handžić i doc. dr. Azamat Akbarov govorili o konferencijama koje organizuje Univerzitet; ISSD i FLTAL 2012.

Intervjuisano je nekoliko studenata, gdje su obrazložili svoj izbor studiranja na Internacionalnom Burč univerzitetu, kao i svoje planove za budućnost. Pomenuto je i takmičenje Project Olympiad 2012, gdje je upućen pozim svim srednjoškolcima da prijave svoje radove i osvoje vrijedne nagrade.

Snimak priloga će biti dostupan na univerzitetskom YouTube profilu u toku sedmice.

deprFrom2014 Print: doc, pdf