May 23, 2012

Održana manifestacija ‘’Bosnak -Türk Kültürünün Tanıtımı’’

22. maja organizovan je susret bosanske i turske kulture, u okviru manifestacije na Internacionalnom Burč univerzitetu

Kulturna manifestacija pod nazivom ’Bosnak -Türk Kültürünün Tanıtımı’’, održana je na IBU, za čiju je organizaciju zaslužan Odsjek za turski jezik i književnost. Dr. Sabiha Nevin Islam, poznati pisci i pjesnici iz Mostara Samir Salman i Kimmeta Čaušević su bili počasni gosti druženja.

Čitanje poezije i diskusija o sadržaju piščevih misli je bila neizbježna i uključila je veliki dio publike, što je dodalo notu interaktivnosti samom događaju. Na kraju, cijela manifestacija se pretvorila u otvorenu diskusiju o bosanskoj i turskoj književnosti današnjice i kroz historiju.

Događaj je zaključen dodjelom zahvalinca učesnicima, nakon čega su uvaženi gosti posjetili rektora Univerziteta prof. dr. Hüseyin Padema.

deprFrom2014 Print: doc, pdf