May 29, 2012

Saradnja sa Mardin Artuklu univerzitetom

Predstavnici Mardin Artuklu univerziteta iz Turske, jučer su posjetili naš Univerzitet sa idejom o potpisivanju sporazuma o saradnji

28. maja, prof. dr. Mustafa OFLAZ, zamjenik rektora Mardin Artuklu univerziteta, sa delegacijom u sastavu: doc. dr. İbrahim ÖZCOŞAR, direktor Instituta društvenih nauka, doc. dr. Abdurrahman Ekinci, koordinator u Odjelu za  projekte,  dr. Lokman Erdemir i Cengiz Aydın, posjetili su Internacionalni Burč univerzitet, sa željom o potpisivanju sporazuma o saradnji.

Prof. dr. Hüseyin Padem, IBU rektor i prof. dr. Teoman Duman, prorektor za međunarodnu saradnju, primili su goste i razgovarali o mogućim varijantama saradnje.

Na kraju sastanka, prof. dr. Mustafa OFLAZ i prof. dr. Hüseyin Padem su potpisali Sporazum o akademskoj saradnji, koji će otvoriti put za realizaciju zajedničkih projekata i razmjenu iskustva.

U skorijoj budućnosti, održat će se radionica, koja će okupiti profesore obje institucije.

deprFrom2014 Print: doc, pdf