May 31, 2012

Počeo ISSD 2012 simpozij

Treći međunarodni simpozij održivog razvoja International Symposium of Sustainable Development (3rd ISSD) je počeo danas, na Internacionalnom Buč univerzitetu

Organizator i predsjednik ISSD 2012 simpozija prof. dr. Meliha Handžić, održala je govor dobrodošlice ispred oko 400 učesnika, koji su pristigli iz različitih krajeva svijeta.

Rektor Univerziteta, prof. dr. Hüseyin Padem, također se obratio prisutnim, pruživši generalne informacije o istituciji i njenim uspjesima, te je ukratko objasnio značaj ovog simpozija za obrazovanje Bosne i Hercegovine.

U svom obraćanju, Federalni ministar energije, rudarstva i industrije gdin Erdal Trhulj, podvukao je značaj održivog razvoja, gdje svaki subjekt ima ulogu i aktivno učestvuje u akcijama održivog razvoja, unutar svoje mikro sredine.

Ceremonija otvaranja ISSD 2012 je uveličana dolaskom brojnih zvaničnika, gdje je prisustvovao ambasador Republike Austrije u BiH Nj. E. Donatus Köck, ambasador Republike Turske u BiH Nj. E. Ahmet Yıldız, prof. dr. Murat Muhamed Ramadanović, šef Odjela za ekonomsku diplomatiju BiH i IUS rektor prof. dr. Özel Çınar-a, čiji je trud, utrošen za prisustvovanje, veoma cijenjen.

Otvaranje radnog dijela Simpozija pripalo je dr. Helen Hasan, sa Univerziteta Wollongong, Australija, sa temom ''Green IS: An Opportunity and Responsibility for Infomation Systems to make a Diference''.

Sesije će trajati do večeras, u svim konferencijskim salama a sutra, 01. juna, počasni gost-predavač dr. Hal Langford sa Univerziteta Texas A&M Commerce, SAD, će biti prvi govornik, počevši od 09:00 sati.

deprFrom2014 Print: doc, pdf