Jun 28, 2012

Saradnja sa univerzitetima Hacettepe i Gazi

Tokom sedmice, IBU rektor je bio u službenoj posjeti Turskoj, gdje se sastao sa rektorima prestižnih univerziteta

27. 06. prof. dr. Hüseyin Padem, rektor Internacionalnog Burč univerziteta, posjetio je Hacettepe univerzitet u Ankari, gdje se sastao sa rektorom prof. dr. A. Murat Tuncer-om. Rektori su razgovarali o zajedničkim interesima institucija, te su potpisali Sporazum o saradnji, koji će sigurno uticati na kvalitet obrazovanja i rezultirati brojnim projektima za studente oba univerziteta.

Dan prije, 26. juna, rektor Padem je posjetio Gazi univerzitet, gdje ga je dočekao prof. dr. Rıza AYHAN, rektor Univerziteta. U svom razgovoru, gospoda je zaključila da postoji mnogo različitih aspekata u kojima bi institucije trebale surađivati, kao što je razmjena studenata i akademskog osoblja, ali i organizacija različitih simpozija.

Svakako, pošto Internacionalni Burč univerzitet uskoro otvara Istraživački centar, saradnja sa ova dva prestižna univerziteta će se odvijati i na istraživačkom planu.

deprFrom2014 Print: doc, pdf