Jul 02, 2012

Abasador BiH u Kuvajtu posjetio IBU

Ambasador Bosne i Hercegovine u Kuvajtu danas je posjetio Internacionalni Burč univerzitet

02. jula, Nj. E. Jasin Ravsade, ambasador BiH u Kuvajtu, posjetio je naš Univerzitet i sastao se sa rektorom, prof. dr. Hüseyin Pademom. Sastanku je prisustvovao i doc. dr. Teoman Duman, Prorektor za međunarodnu saradnju a razgovarali su o mogućnostima saradnje sa univerzitetima iz Kuvajta.

Impresioniran činjenicama o Univerzitetu, koje je rektor Padem predočio, ambasador Ravsade obećao je da će ohrabriti predstavnike obrazovnih i istraživačkih institucija iz Kuvajta da posjete IBU i razovaraju o zajedničkim interesima. Također, jedna od tema sastanka bilo je i  dovođenje kuvajtskih studenata u BiH.

Na kraju posjete, za Nj. E. Ravsade-a organizovan je kratak obilazak Internacionalnog Burč univerziteta.

deprFrom2014 Print: doc, pdf