Sep 04, 2012

Posjeta delegacije Sveučilišta Hercegovina

Prošle nedjelje, delegacija Sveučilišta Hercegovina iz Međugorja je posjetila Internacionalni Burč univerzitet

Akademsko osoblje Sveučilišta Hercegovina (SH) je posjetilo naš kampus 02. septembra 2012. godine. U sklopu svoje studijske posjete Sarajevu, imali su želju posjetiti i Internacionalni Burč univerzitet.

Osnivač i rektor SH prof. dr. sci. Milenko Brkić je predvodio delegaciju od 30 profesora, koje su dočekali IBU rektor prof. dr. Hüseyin Padem, te prorektori prof. dr. Teoman Duman i prof. dr. Günay Karlı.

Nakon prezentacije studijskih programa i obilaska Univerziteta koji je uključivao moderno opremljene laboratorije za istraživanje na polju jezika, bioinžinjeringa i elektronike, rektor Padem je ljubazno ponudio sve tehničke resurse koje posjeduje IBU, na korištenje u istraživačkim projektima akademskog osoblja HU.

Obje strane su se složile da će sarađivati na svim projektima koji koriste studentima, sa posebnim naglaskom na zajedničku organizaciju konferencija i simpozijuma.

Dogovorena je uzvratna posjeta Sveučilištu Hercegovina.

deprFrom2014 Print: doc, pdf