Sep 18, 2012

IBU student osvojio zlato na 4. ICPO takmičenju

Student Internacionalnog Burč univerziteta je osvojio zlatnu medalju na 4. ICPO International Computer Project Olympiad takmičenju u Turkmenistanu

Ammar Talić, student 1. godine Fakulteta za elektrotehniku, osvojio je prvo mjesto na 4. ICPO informatičkom takmičenju u Ashgabat-u, Turkmenistan, koje je održano od 10. do 14. 09. 2012. godine.

Njegov projekat Dream Maker, CNC mašina kontrolisana putem AT Mega mikrokontrolera, je bio najbolji među predstavljenim projektima, koje je zastupalo 150 učesnika.

Ammar je jutros stigao u Sarajevo a na aerodromu ga je dočekala IBU delegacija, zajedno sa zvaničnicima Bosna Sema obrazovnih institucija koji su dočekali učenika Sarajevo College-a Hadžema Hadžića, u čast osvojene srebrne medalje na istom takmičenju.

Ovo je još jedna pobjeda bosanskohercegovačkog obrazovanja a ovi momci su živi dokaz da su mladi ljudi naše države iznimno talentovani, te da se isplati ulagati u njih i njihove projekte.

deprFrom2014 Print: doc, pdf