Sep 20, 2012

Nove knjige za IBU biblioteku

Ministarstvo za kulturu Republike Turske doniralo je određenu količinu knjiga za biblioteku Internacionalnog Burč univerziteta

Ataše za kulturu i turizam pri turskoj ambasadi u Bosni i Hercegovini, gdin Cengiz Aydın, zvanično je uručio donirane knjige 19. 09. 2012. godine. Pošiljka sadrži različitu literaturu, pisanu na engleskom i turskom jeziku.

Gospodina Aydın-a je primio prof. dr. Hüseyin Padem, IBU rektor, te dvojica prorektora prof. dr. Günay Karlı i prof. dr. Teoman Duman.

Gospoda je razgovarala o važnosti saradnje između obrazovnih i institucija za kulturu, u nešto opuštenijoj atmosferi, gdje je popularni Mustafa Demirci svirao kanun, turski nacionalni instrument.

Univerzitet se zahvaljuje za svaku doniranu knjigu, kao i gdinu Demirci-ju na posjeti.

deprFrom2014 Print: doc, pdf