Oct 09, 2012

Sportista Rijad Dedić osvojio zlato

Student Internacionalnog Burč univerziteta Rijad Dedić, osvojio je zlatnu medalju na međunarodnom prvenstvu u džudou

Rijad Dedić , student prve godine Ekonomskog fakulteta, osvojio je zlato na Međunarodnom turniru u džudou, koji je održan u mjestu Rožaje, Crna Gora, između 29. i 30. septembra. Takmičio se u kategoriji juniora do 81 kg, gdje je pobjedio predstavnike Crne Gore, Albanije i Srbije.

Rijad je član džudo reprezentacije Crne Gore i bio je državni prvak 6 puta. Učestvovao je na Olimpijskim igrama za mlade u Singapuru 2010. godine, gdje je osvojio 7 mjesto. On je, također, balkanski prvak u džudou za 2012.

Trenutno se priprema za Europski džudo kup u Beogradu i Univerzitet mu želi sreću i uspjeh.

deprFrom2014 Print: doc, pdf