Oct 16, 2012

Radionica sa Vivian-om Cook-om

Profesor Vivian Cook je održao inspirirajuću lingvističku radionicu

Akademci i studenti su imali nesvakidašnju priliku da učestvuju u radionici čiji je domaćin bio gdin Vivian Cook, profesor Primjenjene lingvistike na Fakultetu za edukaciju, kominikaciju i jezik, Univerziteta u Newcastle-u, Engleska.

Profesor Cook je prvi dio posjete Internacionalnom Burč univerzitetu posvetio radionici pod nazivom The Role of L1 in Teaching, koja je održana danas, 16. oktobra, gdje je naglasio važnost poznavanja maternjeg jezika u procesu učenja stranih.

Druga radionica je održana istog dana u 16:00 a uvaženi profesor je elaborirao temu Strategies for Learning and Processing Language.

Univerzitet se profesoru Cook-u neizmjerno zahvaljuje na trudu utrošenom na dolazak u Sarajevo, kao i na iskustvu prenesenom na studente. Univerzitet čestita Odsjeku za engleski jezik i književnost na uspješnoj organizaciji događaja.

deprFrom2014 Print: doc, pdf