Čas sa Dr. Ladom Šestić
Nov 30, 2012

Čas sa Dr. Ladom Šestić

''Compounds in Scientific and Everyday English''

29. novembra, profesor emeritus na Univerzitetu u Sarajevu, dr. Lada Šestić, prihvatila je poziv Kancelarije za razvoj i međunarodnu saradnju da podijeli dio svog znanja na temu ’’Compounds in Scientific and Everyday English’’

Profesori i mladi PhD kandidati Burč univerziteta prisustvovali su predavanju, sa željom da obnove i utvrde svoje znanje na pomenutu temu.

Predavanje Gđe Šestić je bilo interaktivno, prožeto praktičnim primjerima iz svakodnevne upotrebe engleskog jezika, gdje su obrađeni struktura, klasifikacija i formacija složenica.

Podsjećamo, dr. Lada Šestić je osoba sa iznimmo bogatom biografijom. Dobitnica je Fulbright stipendije na Berkley univerzitetu, SAD a specijalizaciju je završila na Univerzitetu u Londonu.

Print: doc, pdf