Posjeta ambasadi NR Kine
Dec 14, 2012

Posjeta ambasadi NR Kine

14. decembra, rektor Burč univerziteta prof. dr. Hüseyin Padem i prorektor za naučnoistraživački rad i međunarodnu saradnju v. prof. dr. Azamat Akbarov, sastali su se sa Nj. E. Wang Fuguo-om, ambasadorom NR Kine u Bosni i Hercegovini.

Naša delegacija je saopštila namjeru za saradnju sa univerzitetima iz Kine, u domenu razmjene studenata i akademskog osoblja, navodeći činjenicu da je engleski jezik službeni jezik Burč univerziteta te da bi, iz tog razloga, adaptacija studenata na novu sredinu bila jednostavna.

Nj. E. Wang Fuguo, pored gostoljubivog prijema, pokazao je i zavidno znanje bosanskog jezika, te pokrenuo razgovor o kineskim studentima na Burč univerzitetu, sa nadom o povećanju tog broja u budućnosti. Ambasador Fuguo je obećao podršku u nadolazećim međunarodnim projektima, kao što je Međunarodni studentski dan.

Gospoda su razgovarali i o ambasadorovom predavanju o kineskoj kulturi na Burč univerzitetu, koje je zakazano za početak marta 2013. godine.

Print: doc, pdf