Potpisan aneks Sporazuma o saradnji sa Univerzitetom Džemal Bijedić
Dec 26, 2012

Potpisan aneks Sporazuma o saradnji sa Univerzitetom Džemal Bijedić

Dvojica rektora potpisali su 1. aneks Sporazuma o saradnji koji je na snazi od marta 2011

Prof. dr. Sead Pašić, rektor mostarskog univerziteta, prof. dr. Nina Bijedić, prorektor za međunarodnu saradnju, generalni sekretar Zoran Kazazić i profesor doc. dr. Sanel Riđanović, posjetili su Burč univerzitet. Delegaciju su primili prof. dr. Hüseyin Padem, rektor, prorektor za naučnoistraživčki rad i međunarodnu saradnju v. prof. dr. Azamat Akbarov i generalni sekretar Admir Salihagić.

Obje strane su se složile o stavljanju u funkciju 1. aneksa Sporazuma o saradnji, koji se odnosi na razmjenu studentata i akademskog osoblja, u drugom semestru akademske 2012./2013. godine.

Prorektor Akbarov je predstavio 4 predstojeće konferencije i pozvao na učešće, dok je rektor Pašić uzvratio pozivom na konferenciju u aprilu 2013. godine u Mostaru, ogranizovanu u saradnji sa Bosanskohercegovačkom akademijom nauka i umjetnosti.

Obilazak Burč univerziteta je bio rezervisan za kraj posjete.

Print: doc, pdf