Mar 06, 2012

Promotivne aktivnosti u srednjoj Aziji

Šef službe za sport, kulturu i zdravlje posjetio je zemlje srednjoj Azije s misijom promocije Univerziteta

Prošle sedmice gdin Sait Dinç, šef Službe za sport, kulturu i zdavlje vratio se sa putovanja kroz Tadžikistan, Azerbejdžan i Kirgistan koje je organizovano s ciljem promocije studijskih programa na našem Univerzitetu.

Promotivnim aktivnostima obuhvaćeno je ukupno 19 srednjih škola, a mnogobrojana pitanja pokazala su interes učenika koji je bio više nego dobar.

Učenike su zanimali uslovi stipendiranja i pogodnosti za strane studente koje nudi naš Univerzitet, a ideja studiranja u Bosni i Hercegovini i srcu Europe učinila im se posebno privlačnom.

Na svom putovanju gdin Dinç je posjetio i Kafkaz univerzitet u Azerbejdžanu, gdje ga je ljubazno dočekao prof. dr. Ahmet Sanic, rektor Univerziteta. Razgovarali su o edukacijskim prilikama u obje zemlje ali i o mogućoj saradnji institucija s ciljem poboljšanja uslova za studente.

deprFrom2014 Print: doc, pdf