Uspješno završena Treća lingvistička konferencija
May 04, 2013

Uspješno završena Treća lingvistička konferencija

Treća Međunarodna Konferencija o učenju stranog jezika i lingvistici (FLTAL) završena na Burč Univerzitetu.

Radni dio međunarodne konferencije FLTAL '13 uspješno je završen  5. maja, nakon dva dana veoma zanimljivih predavanja. Osim uvaženih profesora, na konferenciji su učestvovali i mnogi uvaženi ambasadori, političari i drugi zvaničnici domaćih i stranih organizacija.

Tokom prva dva dana, 420 učesnika iz 50 zemalja predstavilo je 350 naučnih i istraživačkih radova na 9 paralelnih sesija. Neke od tema kojima su se učesnici bavili bile su: usvajanje i učenje jezika, jezičko obrazovanje, lingvistika, semantika, primijenjena lingvistika i ispitivanja u jeziku.

Dodjelom nagrada uvodničarima, emeritus profesoru Paul Nationu i dr. Rebeki Tipton, rektoru univerziteta, prof. dr. Hüseyinu Pademu i organizatoru konferencije v. prof. dr. Azamat Akbarov završena je ceremonija zatvaranja Treće međunarodne konferencije o podučavanju jezika i lingvistici, nakon čega je uslijedio koncert muzičkog ansambla. Posljednji dan konferencije predviđen je za izlet u Mostar.

Print: doc, pdf