Na Burč Univerzitetu održano kantonalno takmičenje iz informatike
Apr 16, 2013

Na Burč Univerzitetu održano kantonalno takmičenje iz informatike

Burč Univerzitet je u saradnji sa Pedagoškim zavodom i kantonalnim Ministarstvom za obrazovanje 13. aprila organizovao takmičenje iz informatike za srednje škole iz Kantona Sarajevo.

Između 46 učenika iz 14 škola, prvo mjesto osvojila je Internacionalna škola u Sarajevu sa ukupno osvojenih 590 bodova, drugo mjesto Tursko/bosanski Sarajevo koledž sa 535 bodova, a Druga gimnazija je bila treća sa 505,3 bodova.

Prvoplasirani je nagrađen nov;anom nagradom u iznosu od 300 KM, drugoplasirani sa 250 KM, a trećeplasirani sa 200 KM, koje im je uručila prof. dr. Meliha Handžić. Nagrađeni su dobili i posebnu nagradu u vidu stipendije za studiranje na Burč Univerzitetu od 30-50% popusta, u zavisnosti od plasmana.

Pojedinačni rezultati:

1 – Rijad Muminović, Druga gimnazija