Ministar Binali Yildirim posjetio naš univerzitet
Oct 08, 2013

Ministar Binali Yildirim posjetio naš univerzitet

Gdin Binali Yildirim, ministar Ministarstva prometa, pomorstva i komunikacija Republike Turske u pratnji prof.dr. Tayfuna Acarera, direktora Agencije za informacijske tehnologije, ambasadora NJ.E. Ahmeta Yildiza i delegacije sastavljene od vodećih stručnjaka i menadžmenta telekom operatera u Turskoj, danas su posjetili Burč univerzitet. Cilj posjete bilo je upoznavanje sa radom institucije i istraživanje mogućnosti saradnje i zajedničkih projekata.

Gostima je održana kratka prezentacija o aktivnostima Univerziteta, a potom je i Rektor dodatno pojasnio neke od ciljeva.

Ministar Yildirim izrazio zadovoljstvo ostvarenom posjetom i istakao da se Burč univerzitet pokazao kao institucija koja obrazuje mlade kadrove i sveobuhvatno ih priprema za izazove budućnosti. Također, prema nmjegovim riječima, univezitet je spona za saradnju između dvije zemlje. Na kraju se ministar Yildirim upisao u Knjigu gostiju i poželio Rektoru mnogo uspjeha u budućem radu.