Nov 05, 2013

Posjeta Ambasadi Ukrajine u BiH

Prorektor dr. Azamat Akbarov posjetio 5. oktobra Ambasadu Ukrajine u Sarajevu i susreo se sa Oksanom Dramaretska, otpravnicom poslova, i Oleksandr Oborskyim, šefom Odjela sa ekonomska i obrazovna pitanja.

Tokom sastanka razgovarano je o stanju u obrazovanju u Bosni i Hercegovini, a obje strane su se složile da učine korake ka razvijanju saradnje sa univerzitetima u Ukrajini. Pored toga na dnevnom redu sastanka našle su se i važne teme poput kratkoročne studentske prakse, razmjene studenata i nastavnog osoblja, zajedničkih projekata, partnerstva u organizaciji konferencija, te pozivanju na držanje predavanja istaknutih stručnjaka iz Ukrajine.

Predstavnici Ambasade potvrdili su svoj dolazak na Burč univerziteta u kratkom periodu s ciljem unapređenja saradnje u oblasti tema o kojima je razgovarano.