Nov 11, 2013

Posjeta Primorska univerzitetu

8. novembra prorektor za međunarodne odnose i naučno istraživanje, dr. Azamat Akbarov posjetio je Primorska univerzitet u Kopru, Slovenija. Nakon kratkog razgledanja kampusa i prijema kod rektora, prof. dr. Dragana Marušiča, prorektor Akbarov posjetio je Filozofski fakultet, gdje se susreo sa dekanesom prof.dr. Irenom Lazar i šeficom Odsjeka za međunarodnu lingvistiku prof.dr. Nevom Cebron.

Na sastanku je potvrđeno da se Primorska univerzitet zvanično u svojstvu partnera pridružuje organizaciji Konferencije o podučavanju stranih jezika i primjeni lingvistike (FLTAL), a potpisan je i Memorandum o razumijevanju između dva univerziteta. Univerziteti Burch i Primorska nastavit će jačati saradnju u okvirima predstojećih projekata , razmijenit će dosadašnje iskustvo u organizovanju konferencija i simpozija, te raditi na zajedničkom apliciranju na projekte Evropske komisije.