Dan karijera 2014 na Edukacijskom fakultetu
Dec 16, 2014

Dan karijera 2014 na Edukacijskom fakultetu

16. decembra u prostorijama Edukacijskog fakulteta Internacionalnog Burč Univerziteta održao se Dan karijera za sve studente ovog fakulteta.

Program su pozdravnim govorima otvorili dekan Odsjeka za engleski jezik i književnost, v. prof. dr. Azamat Akbarov i kordinatorica programa doc.dr. Mirna Begagić. Potom su predstavnike kompanija, studente i goste upoznali sa predviđenim aktivnostima.

Nakon toga studenti koji su svoje postdiplomsko obrazovanje stekli na Burč univerzitetu, Alma Milišić i Eldin Milak u svojima izlaganjima su govorili o impresijama vezanim za studij, naglašavajući da je svaki student odgovoran za građenje vlastite karijere. Također su savjetovali studente da učestvuju u aktivnostima koje im se nude, te da iskoriste sve prednosti Burč univerziteta.

Nakon toga studenti Edukacijskog fakulteta, kao i ostali studenti, su imali priliku da prisustvuju različitim prezentacijama i posjete štandove kompanija, informišu se o zaposlenju, vještinama koje se traže i drugim važnim faktorima koji mogu biti korisni u potrazi za radnim mjestom tokom i nakon završetka studija.