Obilježen Međunarodni dan čitanja
Nov 27, 2014

Obilježen Međunarodni dan čitanja

26. novembra 2014 godine, Međunarodni dan čitanja, Internacionalni Burč univerzitet je u ugostio šezdeset učenika trećih razreda Međunarodne osnovne škole u Sarajevu.

Studentica Odsjeka za anglistiku, Nesrin Elghezewi učenicima je ovom prilikom čitala djelo Eleanor H. Porter „Pollyanna“, adaptirano od strane Bill Bowler-a. Učenici su imali priliku da postavljaju pitanja, a kraj organizacije obilježen je razmjenom knjiga između učesnika i zahvalnicom za Nesrin što je doprinijela ovoj neobičnoj i zabavnoj aktivnosti.

Burč univerzitet uključio se u obilježavanje Međunarodnog dana čitanja na ovaj način kako bi podstakao učenike osnovnih škola da čitaju i stiču naviku čitanja. Ovo je također nastavak projekta „Čitanje je život“, koji su realizirali studenti Odsjeka za anglistiku na isti dan prije dvije godine na Baščaršiji, u centru Sarajeva.