Posjeta Ambasadi Republike Hrvatske
Jan 31, 2014

Posjeta Ambasadi Republike Hrvatske

Prorektor za naučno istraživanje i međunarodne odnose v. prof. dr. Azamat Akbarov i koordinator Ureda za međunarodnu saradnju, Damir Topalović, sastali su se sa NJ.E. Ivanom Del Vechiom, ambasadorom Republike Hrvatske u Bosni i Hercegovini u prostorijama ambasade 31. januara 2014. godine.

Prorektor Akbarov je predstavio Burč univerzitet i aktivnosti koje se na njemu realiziraju, a izrazio je i zadovoljstvo zbog potpisivanja Sporazuma o saradnji sa Fakultetom humanističkih i društvenih znanosti na Sveučilištu u Zagrebu.

Prorektor Akbarov je pozvao ambasadora Del Vechia na ceremoniju otvaranja konferencije o podučavanju stranog jezika i primijenjenoj lingvistici, FLTAL 2014, ali i kao gosta predavača na temu diplomatije u bliskoj budućnosti.

Za kraj, NJ.E. Del Vechio je obećao punu podršku u aktivnostima koji će unaprijediti suradnju Internacionalnog Burč univerziteta i obrazovnih institucija u Hrvatskoj.