Sastanak šefova odsjeka
Dec 11, 2014

Sastanak šefova odsjeka

Burč univerzitet ugostio šefove Odsjeka za anglistiku sa državnih univerziteta u Bosni i Hercegovini.

Na inicijativu dekana Edukacijskog fakulteta, dr. Azamata Akbarova, 10. decembra 2014. godine na Odsjeku za anglistiku Internacionalnog Burč univerziteta okupili su se šefovi Odsjeka za engleskih odsjeka sa svih osam državnih univerziteta.

Predstavnici univerziteta iz Sarajeva, Mostara, Bihaća, Zenice, Tuzle i Istočnog Sarajeva sastali su i razgovarali planovima i saradnji za naredni period, kao i zajedničkim aktivnostima. Na dnevnom redu našle su se i tačke kao što je Erasmus + program razmjene, planovi za AILA svjetski kongres za primijenjenu lingvistiku 2020. godini, uspostavljanje saradnje između studentskih klubova, predavača i razmjena studenata, kao i inicijativa za sistemaciju nastavnog plana u cijeloj zemlji. Sljedeći sastanak je zakazan za maj 2015. godine a domaćin će biti Odsjeku za anglistiku Univerziteta u Sarajevu.