"Zimska bajka" Vilijama Šekspira
Dec 25, 2014

"Zimska bajka" Vilijama Šekspira

Predstava odigrana na pozornici Burč univerziteta 24. decembra.

Povodom 450. godišnjice rođenja Vilijama Šekspira, prof. dr. Shahab Yar Khan i studenti dramskog kluba sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, u saradnji sa „Belles Lettres“, studentskim klubom na Burch univerzitetu, izveli su predstavu u kampusu na Ilidži.

Organizatori su bili počastvovani prisustvom palestinskog ambasadora u BiH gospodina H.E. Rezeq Namoora kao i odličnim odazivom velikog broja profesora, studenata i drugih gostiju.

Jedan od glavnih protagonista u predstavi i režiser, prof. dr. Khan je kombinovao Šekspirovu tragikomediju sa bosanskim humorom što je izazvalo oduševljenje kod publike. Khanu je ovom prilikom uručena i zahvalnica Burč univerziteta i rektora prof. dr. Mehmet Uzunoğlua.