Bh. predstavnik na Balkanskom prvenstvu u judu osvojio srebrnu medalju
Sep 09, 2015

Bh. predstavnik na Balkanskom prvenstvu u judu osvojio srebrnu medalju

Član judo kluba Bosna i student BURCH univerziteta Rijad Dedeić, osvojio je drugo mjesto na Balkanskom judo prvenstvu održanom u Sofiji 5. septembra 2015. godine za seniore

Rijadu je ovo   šesto takmičenje na balkanskom prvenstvu. Do sada je osvojio četiri prva mjesta i dva puta je bio drugoplasirani. Pobjeda mu je izmakla za dlaku jer je ovogodišnjeg pobjednika dobio u svim grupnim fazama takmičenja.

„Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom. Mislim da sam odbranio boje naše zastave i ponosno ponio titulu drugoplasiranog na ovogodišnjem takmičenju. Ovo je za mene jako dobar uvod za predstojeća takmičenja. Sada me očekuju pripreme za evropsko prvenstvo i evropski kup“, kazao je Dedeić te dodao da zahvalu duguje ljudima koji su bili uz njega i podržali ga kako u toku priprema tako i na odlasku u Sofiju.

„Zaista se moram zahvaliti svom Judo klubu Bosna koji je moja moralna i finansijska podrška, također veliku zahvalnost upućujem i BURCH univerzitetu koji su uz mene svaki put“.