Jun 29, 2015

Club socijalne pomoći i solidarnosti posjetio porodice u Kaknju

Dana 11. Juna, studenti i njihovi profesori posjetili su 5 porodica u Kaknju kako bi im pružili moralnu i finansijsku pomoć kao i pomoć u hrani i ostalim potrebštinama

Club socijalne pomoći i solidarnosti Burč Univerziteta, koji uglavnom vode studenti, žele pokazati da oni kao klub mogu se izdvojiti i  napraviti nešto više, nešto korisno. Ovaj klub ima za cilj da pruži pomoć i podršku Bosni i Hercegovini ali i šire. Učenici kao volonteri zajedno sa svojim profesorima vrijedno rade na prikupljanju bilo kakvih  sredstava za pomoć.

Tako su 11. Juna, studenti  i njihovi profesori organizovali posjetu za 5  porodica  u Kaknju podržavajući ih s hranom i novcem. Određeni iznos novca, zajedno sa odjećom  šalje se  u Nepal kao još jedan vid pomoći. Ovaj klub ima za cilj da pomogne ljudima u nevolji što je više moguće. U skladu s tim citiramo Theodore Roosvelt  koji kaže "Ne postoji čovjek od nas koji nije bio u prilici da mu se pruži ruka spasa, neka je sram na onoga koji je ne ispruži bratu u nevolji.“