Doktorant Senol Dogan dobitnik nagrade EARC
Nov 12, 2015

Doktorant Senol Dogan dobitnik nagrade EARC

Senol Dogan, doktorant na Odsjeku za genetiku i bioinžinjering BURCH univerziteta, dobitnik je EARC nagrade (European Association Cancer Research) za istraživanje u sklopu doktorske disertacije koju je prezentirao na NCRI (National Cancer Research Institute) konferenciji koja se održala 1-4 November 2015 u Liverpoolu UK.

Više od hiljadu istraživača iz različitih dijelova svijeta je učestvovalo. Neki od predavača su bili dobitnici Nobelove nagrade. EARC nagrada je data učesnicima iz tri zemlje: Bosne i Hercegovine, Francuske i Holandije. Osim nagrade, Senol je dobio besplatno članstvo u EARC. Imao je priliku da razgovara sa eminentnim istraživačima o svom istraživanju u Bosni i Hercegovini. NCRI komitet je pozvao Senol-a da prisustvuje i konferenciji sljedeće godine u Machesteru.