Radionica na temu „Umjetnost na Japanskom papiru“
May 26, 2015

Radionica na temu „Umjetnost na Japanskom papiru“

U srijedu, 20. Maja 2015, Burč Univerzitet imao je čast ugostiti bosanskohercegovačku umjetnicu Taidu Jašarević, koja je održala predavanje na temu " Umjetnost na Japanskom papiru " na kome su oko sat uživali studenti i osoblje Odjela za Arhitekturu.

Taida Jašarević je diplomirala na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu. Taida je otišla u Japan da nastavi svoje studije. Nakon završetka magistrirala i doktorirala je na Joshibi University of Art and Design, gdje je ostala više od tri godine baveći se proizvodnjom ove vrste papira.

Danas, Taida Jašarević je dobro poznata  širom svijeta - nagrađivana za print umjetnika. Njeni radovi su priznati posebno u Japanu, Kini, Tajvanu i u Europi.

Gospođa Jašarević je bila ljubazan da donese neke od svojih radova - uzorci ručno papira koje je pokazala sve prisutne  ostavilo je u duhu divljenja.