Ljetna škola FEBA održava se na BURCH Univerzitetu
Jul 14, 2015

Ljetna škola FEBA održava se na BURCH Univerzitetu

Federacija balkanskih američkih udruženja (FEBA) održava svoju prvu ljetnu školu u regionu ovakvog tipa i to na BURCH Univerzitetu.

Ljetna škola trajat će dva mjeseca i to Juni i Juli  tekuće godine.  Sama škola pruža sveobuhvatan proces od pet sedmica unutar kojih će se obraditi najintrigantnija pitanja iz nekoliko  oblasti i perspektiva.

Učesnici su uglavnom iz Sjedinjenih Američkih Država, koji do sada nisu imali priliku posjetiti Bosnu i Hercegovinu.  Alperen Tas, jedan od učesnika, nam je kazao da je zadivljen historijskim znamenitostima naše  zemlje.

Na  početku ljetne škole smo posjetili nekoliko gradova u Bosni. To su bili Jajce, Travnik, Mostar... koji su prevazišli naša očekivanja. Bili smo zapanjeni onim što smo vidjeli ", kazao  je Tas.