Peta Međunarodna konferencija o nastavi stranih jezika i primjeni lingvistike (5th FLTAL) je počela
May 07, 2015

Od 7. do 9. Maja Internacionalni Burč univerzitet bit će domaćin Međunarodne konferencije za nastavu stranih jezika i primijenjene lingvistike FLTAL '15.

Cilj Konferencije je okupiti istraživače, praktičare i edukatore  sa istim interesima o nastavi stranih jezika i lingvistike pod temom "Procjena Jezika za višejezičnost,  Promocija Jezične raznolikosti i interkulturalnih komunikacija".

Konferenciju je otvorio, prof. Azamat Akbarov, glavni organizator i predsjednik 5. FLTAL konferencije, koji je pozdravio učesnike na raznim jezicima i izrazio nadu da će oni pokupiti  plodove  rad s ovogodišnjem konferenciji. Obraćajući se gostima, dr Mehmet Uzunoğlu, rektor Univerziteta, također je pozdravio prisutne uputivši čestitku  Organizacionog odbora ovogodišnje Konferencije.

Dalje na Konferenciji, prisutnima su se obratili i.

- Gospodin Elmedin Konaković, premijer Kantona Sarajevo

- Gospođa Kerri Hannan, direktor Ureda za engleski jezik programa State Departmenta

- Dr Terrence G. Wiley, predsjednik, Centar za primijenjenu lingvistiku

- Dr Paul Kei Matsuda, predsjednik Američkog udruženja za primijenjenu lingvistiku

- Dr Ugo Vlaisavljević, prorektor Sveučilišta u Sarajeovu

- Dr Izabela Dankić, prorektor Sveučilišta u Mostaru

- Nj.E. Stanimir Vukićević, ambasador Srbije u BiH

- Nj.E. Iztok Grmek, ambasador Slovenije u BiH

- Nj.E. Edward Ferguson, britanski ambasador u BiH

- Nj.E. Cormack, Sjedinjenih Američkih Država ambasador u BiH

FLTAL '15 će se nastaviti sutra s uvodnim govorima Profesori Paul Kei Matsuda iz Arizona State University, Adele E. Goldberg iz Princeton University, Lydia bijeli iz McGill University u Kanadi, a u subotu s uvodnim sjednicama Kathleen Bardovi-Harlig iz Indiana University Michael T. Ullman iz Georgetown University, kao i sa raznim sjednicama i prezentacije sudionika.

Program svečanosti zatvaranja i koncert bh. muzike  je planiran za subotu navečer.