Potpisan memorandum o saradnji sa Asocijacijom privrednika "Pro-In"
Feb 12, 2015

Potpisan memorandum o saradnji sa Asocijacijom privrednika "Pro-In"

U cilju unapređenja poslovne i obrazovne saradnje između privrednog sektora i akademske institucije, Internacionalni Burch univerzitetu i Asocijacija privrednika "PRO-IN" udružili su se u zajedničkom cilju.

Svečanost potpisivanja Memoranduma o saradnji održana je u prostorijama Univerziteta 10. februara 2015, a rektor prof. dr. Mehmet Uzunoğlu i generalni skretar Asocijacije, Jusuf Brkić zastupali su pomenute strane. Dvije institucije će nastojati sarađivati u oblastima od zajedničkog interesa na polju obrazovanja i privrede. Aktivno će raditi na podsticanju direktnog kontakta i saradnje između njihovih odsjeka, osoblja i studenata.

Definisane oblasti saradnje između ovih institucija će uključivati dodjelu stipendija i stažiranje za studente, organizovanje seminara i konferencija, promociju i oglašavanje, članstvo u Burch biznis centru i mnoge druge aktivnosti.

Više o Asocijaciji privrednika "Pro-In" možete pronaći ovdje.