Rusmir Malkočević najbolji atletičar Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora za 2015.
Nov 30, 2015

Student prve godine Ekonomskog fakulteta BURCH univerziteta,Rusmir Malkočević, ponio je titulu prvaka u kategoriji juniora za 2015. godinu.

U Olimpijskoj dvorani Zetra, 28.11. održana je manifestacija dodjele priznanja najboljim atletičarima Bosne i Hercegovine u kategoriji juniora, seniora i mlađih juniora. Titulu prvaka u kategoriji juniora ponio je Rusmir Malkočević.

Rusmir Malkočević rođen je u Tuzli. Atletikom  se počeo baviti u trećem razredu srednje škole. Kroz dosadašnju karijeru ostvario je zavidne rezultate kako na državnim tako i evropskim takmičenjima.

„Ova 2014/2015. sezona je u mojoj dosadašnjoj karijeri bila najuspješnija. Odbranio sam titulu državnog juniorskog i seniorskog prvaka BiH. Postao sam viceprvak Balkana. Oborio sam 5 državnih rekorda Bosne i Hercegovine. Ove rezultate je prepoznala uprava Atletskog Saveza BiH te 28.11. u Zetri dodijelila mi  priznanje za najboljeg atletičara Bosne i Hercegovine  u kategoriji juniora za 2015. godinu.“, kazao je Rusmir.

Ova manifestacija je održana pod pokroviteljstvom ASBiH koji su izabrali najbolje atletičare u kategoriji seniora, juniora i mlađih juniora, te dodijelili priznanja atletičarima koji su ostvarili prva tri mjesta na međunarodnim takmičenjima uz  trenere  i sportske radnike.