Srebrna medalja na Državnom prvenstvu u karateu za Dalilu Ivković
Nov 26, 2015

Srebrna medalja na Državnom prvenstvu u karateu za Dalilu Ivković

Studentica prve godine Fakulteta za Ekonomiju i društvene nauke BURCH univerziteta u Sarajevu, odsjek Međunarodni biznis/poslovanje, Dalila Ivković osvojila je drugo mjesto na Državnom prvenstvu u karateu za kadete, juniore, U-21 i seniore održanom u Banja Luci 22.11.2015 godine.

Ivkovićeva se takmičila ispred Kluba borilačkih sportova  „Iskra“ Bugojno  u kategoriji seniorki -61kg.

Profesionalno karateom Dalila se bavi već osam godina. Osim u Iskri Dalila aktivno trenira i za Sarajevski Karate Klub „Stari Grad“ ali je i licencirani karate sudija. Godinu dana ranije, 2014. Dalila je u istoj kategoriji ponijela titulu prvakinje te osvojila zlatnu medalju na državnom i federalnom takmičenju.

Naredni izazovi očekuju je već polovinom decembra kada odlazi u Dubrovnik na Balkansko prvenstvo.