Studenti arhitekture u posjeti Pasivnoj kući na Vratniku
May 20, 2015

Studenti arhitekture u posjeti Pasivnoj kući na Vratniku

13. Maja 2015. godine, studenti Odjela za Arhitekturu zajedno sa profesoricom Sanelom Klarić i asistenticom Ernom Husukić posjetili su Pasivnu kuću na Vratniku.

Pasivna kuća je rezultat  projekta  Private - dizajn Javno inicijativu arhitekta Mirna Lončarica koji žele da djeluju  isključivo promotivno  i edukativno. Kuća je prve takve vrste u Sarajevu, koristeći najniži minimum energije za grijanje i hlađenje (troše manje od 15 kWh / m², u odnosu na klasične bosanski stanovanja, što može konzumirati do 300 kWh / m²).

Lijep jednostavan minimalistički enterijer Pasivne kuće koja   ima jedinstvene  zidne i podne izolacije, kao i triple-ostakljena argon Prozor  doprinosi očuvanju jedinstvene sobe i izgradnja temperature i ventilacije. Na samo 103m², kuće  uklopljeno je   tradicionalnom okruženju, a ipak suptilno koristeći čist i elegantan oblik dopuštajući mu da se izdvaja dovoljno.

Studenti Arhitekture su dobro iskoristi ovo putovanje koje će primjeniti u svom edukativnom, daljnjem, radu.