Treći forum o Domaćoj proizvodnji
May 20, 2015

Treći forum o Domaćoj proizvodnji

Treći forum o domaćoj proizvodnji u Bosni i Hercegovini u organizaciji poslovnog razvojnog kluba Burč Univerziteta studenata, održan je jučer u Centralnoj banci BiH.

U panel diskusiji foruma učestvovali su predstavnici: Amko komerca, Penny plus i Klas doo koji su govorili na temu „Utjecaj maloprodaje na razvoj domaće proizvodnje“.

U svom uvodnom govoru, rektor Burč Univerziteta dr Mehmet Uzunoğlu posebno je  pozdravio inicijatore foruma, studente,koji su  okupli predstavnike maloprodajnih objekata, kao vrlo važan dio domaće proizvodnje i bh.  ekonomije.

"Ovo je važan događaj za ljude u Bosni i Hercegovini  jer ovim raste svijest o važnosti kupovine domaćih proizvoda s glavnim ciljem da se podigne privreda zemlja", kazao  je rektor Uzunoğlu.

Guverner Centralne banke, Kemal Kozarić, obratio se također prisutnima kazavši da se trgovinski deficit može smanjiti podizanjem svijesti građana o prepoznavanju i kupovine domaćih proizvoda .Nakon rektora i guvernera Centralne banke  predsjednik Udruženja "Mi Kupujmo i koristimo domaće '' Admir Kapo također je podržao  ovu inicijativu studenta.

"Danas završava naša koordinacijska  kampanje 387. Ponosni smo na produkte našeg rada na stotine mladih ljudi koji nastavljaju kupovinu i promoviranje domaćih proizvoda na društvenim mrežama. Proglasili smo te mlade ljude kao ambasadori za promociju domaće proizvodnje u Bosni i Hercegovini , a mi smo stvarno sretni da se pokaže da su mladi  resurs, a ne problem  našeg društva ", rekao je Kemal Nedzibovic, PR Forum o domaćoj proizvodnji.

"Mi smo svjesni da ovaj forum neće promijeniti značajno postojeće stanje domaće proizvodnje, ali  je važno da mladi ljudi počnu pokretanje događaja ove vrste, a da do podizanja svijest kupaca o domaćih proizvoda nećemo doći osim korak po korak ", kazala  je Aldina Rastoder, predsjednik Organizacionog odbora Foruma.

Partner u realizaciji ovogodišnjeg Foruma je Udruženje "Kupujmo i koristimo domaće proizvode -kvalitetne proizvedeni u BiH".