BURCH Univerzitet uručio stipendije za tri najbolja srednjoškolca, člana ASUBiH-a
Oct 11, 2016

Asocijacija mladih srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini (ASUBiH) organizovala je trodnevnu skupštinu u hotelu Hollywood na Ilidži.

Tom prilikom organizatori skupštine prisutnima su predstavili rad Asocijacije ali i planove za godinu pred nama.

Prvog dana jednoglasnom odlukom članovi Asocijacije izglasali su novog predsjednika te mu poželjeli mnogo sreće i uspjeha u novoj kandidaturi.

Ovom prilikom ispred ASUBiH-a uručena je i nagrada za najboljeg mentora/profesora po izboru učenika.

Drugi dan partner i prijatelj ASUBiH-a BURCH univerzitet dodijelio je tri stipendije za najuspješnije učenike srednjih škola iz cijele Bosne i Hercegovine.

Stipendije u vrijednosti od  42 000 KM uručio je dekan za studente BURCH Univerziteta, Admir Salihagić.

Prvoplasirani, Bojan Belenzada iskazao je svoje oduševljenje riječima:

„Zaista sam sretan i zahvalan BURCH Univerzitetu na stipendiji i prilici za edukaciju i kvalitetno obrazovanje. Drago mi je da sam upoznao ovako pozitivne i drage mlade ljude. Nosim divna iskustva i unaprijed se radujem zajedničkim aktivnostima.“

Drugo i treće mjesto osvojili su: Amina Čeliković i Selma Turčinović.

Prisutni su imali čast poslušati motivacioni govor  Prof. Dr. Damira Marjanovića prorektora BURCH Univerziteta.

Istog dana upriličena je debata a nakon nje članovi žirija: Aldin Alić- SHL, Nedim Alibegović član UO-a, Nedžad Kamenica alumni ASUBiH-a i Prof. Dr. Damir Marjanović sa BURCH Univerziteta uručili su nagrade i čestitali pobjednicima debate.