BURCH Univerzitet visoko pozicioniran na Webometrics rang listi svjetskih univerziteta
Aug 03, 2016

Za osam godina postojanja, koliko BURCH Univerzitet i egzistira u Bosni i Hercegovini radni tim i studenti bilježe najveće uspjehe.

Naime, prema posljednjim podacima Webometrics modela rangiranja svjetskih univerziteta, BURCH je zauzeo 3739. mjesto u svijetu, 1130. mjesto u Europi i 4. u BiH, čime je svoje najbolje plasmane popravio za 252. pozicije na svjetskoj i 72. pozicije na europskoj ljestvici. Još više raduje činjenica da je ovaj napredak ostvaren isključivo naučnim/znanstvenim dostignućima profesora BURCH univerziteta i naučnika/znanstvenika koji su po citiranosti svojih znanstvenih/naučnih radova zauzeli skoro za 1000 pozicija bolje mjesto na svjetskoj ljestvici (2772.) i po tom parametru drže čvrsto 2. mjesto u Bosni i Hercegovini, rame uz rame sa najvećom i najstarijom visokoškolskom ustanovom u državi, Univerzitetom u Sarajevu. Sama činjenica da među 15 najcitiranijih naučnika/znanstvenika u BiH, njih pet dolazi iz naših redova dovoljno govori o našem malom, ali izuzetno uspješnom znaučnom/ znanstvenom timu.

Postignuti rezultati su pokazatelji našeg dosadašnjeg zalaganja i truda, no ujedno su veliki podstrek i obaveza za daljnje napredovanje u naučno-edukativnim procesima. Stoga, kao i do sada, radit ćemo još jače jer Labor omnia vincit (Rad sve pobjeđuje!).