"Crime Scene Investigation CSI"
Mar 23, 2016

"Crime Scene Investigation CSI"

Danas, 23. marta, 2016. godine, na GBE koridoru BURCH Univerziteta održao se "Crime Scene Investigation CSI“.

Mirno i prijateljsko okruženje Odjela GBE je poremećeno, a osoblje je šokirano saznanjem da se jutros u GBE hodniku dogodilo brutalno ubistvo. Nevinog tridesetogodišnjeg čovjeka nemilosrdno su izboli kuhinjskim nožem.

Osnovni zadakat članova GBE studenata treće godine koju su obučavani od strane svojih mentora: Prof. Dr. Damira Marjanovića i njegove pomoćnice Larise Bešić  bio je prikupiti uzorke, analizirati ih, ispitati osumnjičevog i donijeti zaključak o tome ko je zaista počinio stravičan zločin, ubistva.

Studenti su došli do užasnog otkrića da je član GBE-a koji je važio za najboljeg i najljepšeg kolegu, zapravo počinitelj. Isti je odmah uhapšen i priveden u policiju. Počinitelja čeka suđenje, a motivi zloćina još nisu poznati.

CSI BURCH-a slavi drugu godinu uspješnog rješavanja kriminala, a Odjel planira isti slučaj uvrstiti u godišnju praksu kao dio kursa forenzičke genetike, kako bi studenti trenirali svoje vještine na zabavan a poučan način.