Isa Dukmenić državni prvak u taekwondo-u
Mar 23, 2016

Isa Dukmenić državni prvak u taekwondo-u

Dana, 19 marta održano je državno prvenstvo u južnom dijelu Bosne i Hercegovine, preciznije u Čapljini. Isa Dukmenić, student, Međunarodnih odnosa i Evropskih studija na BURCH univerzitetu na ovom takmičenju osvojio je zlatnu medalju te time ponio titulu prvaka Bosne i Hercegovine u taekwondo-u.

„Divno je bilo učestvovati na ovom turniru. Dosta dobrih boraca pokazalo je svoje vještine ali smo stekli i mnoga prijateljstva zahvaljujući ovom događaju. U Final Fight sve tri runde bile su dinamične i neizvjesne do samog kraja. Na kraju treće runde rezultat je bio 8:8. U takvim slučajevima borci imaju dodatnu rundu „Golden point“ u kojoj onaj koji je postigao prvi bod osvaja. Na moju sreću ovoga puta sam to bio ja. Možda sam bio samo malo brži i precizniji od mog protivnika. Bila je ovo duga i isrpljujuća borba, ali sav umor nestaje onog momenta kada na svojim grudima osjetite zlatnu medalju.“

U skorijoj budućnosti Isa ima u planu Savezno prvenstvo ali i predstojeća međunarodna takmičenja  gdje će kako kaže okušati svoju sreću ali i pokazati dosadašnji trud i rad.

„Volim kako BURCH obraća pažnju na studente koji se bave sportom, imao sam veliku podršku Univerziteta  i divan je osjećaj biti dio BURCH porodice, hvala BURCH“ .

Isa-u želimo mnogo sreće u nastavku takmičenja.