Javno predavanje o migrantskoj krizi održano na BURCH Univerzitetu
May 04, 2016

Javno predavanje o migrantskoj krizi održano na BURCH Univerzitetu

Dana 04.05.2016. godine Prof. Christina Griessler je održala predavanje na temu „Reakcija EU i njenih članica na migrantsku krizu, evropska solidarnost vs državni interes“ na BURCH univerzitetu.

Rektor Univerziteta  Prof. Dr. Teoman Duman ugostio je predstavnicu Andrassy Univerziteta  u rektoratu gdje su razgovarali o mnogim temama uključujući dalju saradnju ove dvije visokoobrazovne institucije.

Predavanje uvažene Christine je adekvatno obrazložilo srž teme, te je izazvalo niz pitanja od strane aktivne publike. Nakon predavanja, Prof. Griessler je govorila o mogućnosti stipendiranja studenata BURCH Univerziteta na Andrassy Univerzitetu za magistarski studij.

Obilazak kampusa BURCH Univerziteta  također je upriličen nakon čega je uvažena gošća izrazila oduševljenje.

Prof. Griessler je inače angažovana kao profesorica na Andrassy Univerzitetu u Mađarskoj, ali i kao  istraživač  Mreže za političku komunikaciju (netPOL).