Članovi Diplomatskog kluba BURCH Univerziteta posjetili Banja Luku i Općinu Prijedor
Apr 15, 2016

Dana 13.04.2016. godine, članovi Diplomatskog kluba BURCH Univerziteta i drugi studenti i osoblje Univerziteta posjetili su Banja Luku i Općinu Prijedor, tačnije još neotvorenu Ferhat-pašinu džamiju u Banja Luci, povratničko naselje Kozarac, ratnu grobnicu Tomašica te ratni logor Trnopolje na području Prijedora.

Šesnaest studenata Odsjeka za međunarodne odnose i europske studije, tri studenta drugih odsjeka i šest profesora i članova osoblja  BURCH Univerziteta prisustvovalo je događaju.

U sklopu posjete Ferhat-pašinoj džamiji upriličen je obilazak te pružena prilika klanjanja namaza prije svečanog otvorenja iste. Također su imali priliku razgovarati sa Behzadom Čirkinom i Slobodanom Popovićem, istaknutim predstavnicima bošnjakog i srpskog naroda na području Općine Prijedor.

Nakog toga, posjetili su masovnu grobnicu Tomašica, najveću masovnu grobnicu pronađenu nakon Drugog svjetskog rata, i ratni logor Trnopolje, jedan od tri koncentraciona logora u Prijedoru, sa odličnim vodičem Sudbinom Musićem, žrtvom ratnih dejstava.