Mirza Velić zaigrat će u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine
Jun 14, 2016

Mirza Velić zaigrat će u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine

Okupljanje igrača zakazano je za 15 juni u Sarajevu.

Selektor U-20 košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Senad Muminović objavio je spisak igrača na koje računa za Evropsko košarkaško prvenstvo, koje se igra u Grčkoj od 12. do 24. Jula tekuće godine.

Na spisku igrača nalazi se  playmaker KK BURCH Mirza Velić.

Osim Mirze na spisku su se našli i:  Ivo Garić, Milan Lužajić, Amar Balić, Nedim Đedović, Armin Topić, Ibrahim Durmo, Haris Čurevac, Sandro Gačić, Edin Atić, Rijad Smajlović, Imran Polutak, Markus Lončar, Kenan Karahodžić, Fahrudin Mangafić i Enis Memić.

Na spisku pozvanih bili su  i Damir Hadžić, koji se zbog obaveza u SAD nije mogao odazvati i Đorđe Aleksić, koji je povrijeđen, pa je selektor Muminović uputio poziv Gariću i Topiću.

U stručnom štabu reprezentacije će biti Samir Lerić i Miran Pehar.

Mirza Velić rođen  je u julu 1996. godine. Prve košarkaške patike obukao je za KK Play Off nakon čega je zaigrao za KK Igman. Danas je student druge godine BURCH Univerziteta na Odsjeku za Menadžment i trenutno igra za jedini univerzitetski klub u Bosni i Hercegovini KK BURCH na poziciji playmakera.