Održan prijemni ispit za stipendije za akademsku 2016/17 godinu
Mar 26, 2016

Održan prijemni ispit za stipendije za akademsku 2016/17 godinu

Danas, 26. marta, u kampusu BURCH univerziteta održan je Prijemni ispit za stipendije za akademsku 2016/17 godinu.

Prijemni ispit za stipendije čine: test logike kao i testovi iz predmeta koji su vezani za studijske programe (odsjeke)  za koje se učenici prijavljuju.  Uzimajući u obzir važnost obrazovanja i podsticanja mladih, kao i teškog ekonomskog stanja u Bosni i Hercegovini i svijetu, a u svrhu stvaranja što kvalitetnijeg obrazovno-odgojnog društva BURCH je osim Ispita za stipendije pripremio još pet načina stipendiranja i to:

➢    Bosnian Science Olympiad

➢    Sportske stipendije

➢    Izvrsni uspjesi tokom srednjoškolskog obrazovanja

➢    Vannastavne aktivnosti

➢    Pobjednici naučnih takmičenja

Iznosi stipendiranja mogu biti:

✓    Prvo mjesto 100% stipendija u vrijednosti od 21 000KM

✓    Drugo mjesto popust na školarinu od 70%

✓    Treće mjesto popust na školarinu od 50%

✓    Od 4 do 20 mjesta popust od 30%

✓    Od 21 do 40 mjesto popust od 20%

✓    Od 41 do 51 mjesto popust od 10%

✓    Od 61 do 80 mjesto popust od 5% na ukupan iznos školarine.

Sve vrste stipendiranja imaju za cilj podržati i motivisati mlade ljude na kvalitetno obrazovanje i stvoriti  akademski zdravu društvenu zajednicu.

Ovogodišnjem  ispitu za stipendije pristupio je veliki broj srednjoškolaca iz cijele Bosne i Hercegovini ali i učenici drugih zemalja.

Osim u Sarajevu Ispit je održan u još šest gradova i to: Tuzli, Zenici, Bihaću, Mostaru, Travniku i Novom Pazaru.

Rezultati ispita će biti objavljeni na našoj  stranici: www.ibu.edu.ba