Održana svečana ceremonija otvaranja Studentskog paviljona
Sep 09, 2016

Održana svečana ceremonija otvaranja Studentskog paviljona

Danas, 09. septembra, svečanim otvaranjem počela je Ljetna škola Studentski Paviljon od prirodnih materijala.

Ceremoniji otvaranja prisustvovali su rektor i prorektor BURCH Univerziteta, kao i ambasadorica Francuske u BiH, Claire Bodony, profesori i studenti iz Sarajeva, Banja Luke i Mostara, kao i mnogi sponzori i prijatelji projekta.

Ceremoniju je otvorio rektor BURCH univerziteta Prof. Dr. Teoman Duman, ističući kako je ovo jedan od najznačajnijih projekata za Univerzitet trenutno.

Također, gostima su se obratili i prorektor Univerziteta, Prof. Dr. Damir Marjanović, ambasadorica Francuske u BiH, Claire Bodony, te partner projekta, Enes Hašimbegović, direktor Domoinvesta.

Ljetnu Školu  otvorila je Prof. Dr. Sanela Klarić, vođa projekta Studentski Paviljon.

Nakon ceremonije otvaranja studenti su sa profesorima  obišli lokaciju te detaljno prošli kroz glavni projekat, nakon čega je uslijedio i fizički dio posla, što je za studente bilo veoma zanimljivo.

Ljetna Škola trajat će do 22. septembra, a za studente je planirano mnogo radionica i zanimljivih predavanja.