Otvorena radionica u sklopu Sarajevo Polja
Mar 20, 2016

Otvorena radionica u sklopu Sarajevo Polja

U sklopu internacionalne radionice Alternative Futures for Sarajevo Polje u srijedu 16.3. sa početkom u 10h u Konferencijskoj sali na spratu -1, održana su predavanja za studente.

Studenti koji rade na Workshopu su imali priliku slušati profesore, experte iz prakse kao  i predstavnike institucija koji su predavali o tematici koju oni obrađuju na radionici.

BURCH univerzitet je imao čast ugostiti predavače:

Ismet Krzović, Planning Institute of Sarajevo Canton Legal framework for urban development”

Prof. Nasiha Pozder, Faculty of Architecture, University of Sarajevu

“Municipality Novi Grad - Planning Vs. Implementation“

Haris Gudić, advisor of the Mayor of Municipality Ilidza Urban development of Municipality Ilidza”

Prof. Dr. Hamid Čustović, Faculty of Agriculture and Food Science Land use and soil distribution”

Asisst. Prof. Sanela Klarić, International BURCH University, Potentials and linking rural and urban development of Sarajevo”

Prof. Vesna Hercegovac – Pasić, APA BIHUrban infrastructure”.

Poseban naglasak projekta „Sarajevo Polje“ je na integraciji urbanog planiranja, zaštiti životne sredine i arhitektonskog pejzaža za razvoj urbane periferije grada Sarajeva.