Počelo EMECS-thon takmičenje
Feb 05, 2016

Počelo EMECS-thon takmičenje

Danas na BURCH Univerzitetu počelo je EMECS-thon takmičenje koje se po drugi put organizuje u Bosni i Hercegovini.

EMECS-Thon je Embedded Sistem maraton otvoren za sve studente, gdje ekipe koje učestvuju imaju 48 sati da razviju embedded sistem projekat od nule. Događaj se odvija istovremeno na šest renomiranih evropskih univerziteta.

Ekipe koje sudjeluju sastoje se od najviše tri studenta. Svaka ekipa ima fleksibilnost odabira projekta na temu vlastitog interesa. Događaj se odvija u potpuno opremljenim laboratorijima svakog univerziteta. Nakon što se četrdeset osmosatni maraton završi, svaka ekipa predstavlja svoj rad žiriju, te se dodjeljuju nagrade u 3 kategorije: ‘Najbolja tehnička primjena’, ‘Najbolja komercijalna primjena’ i ‘Izbor publike’.

Najbolji projekat biva nominiran za glavnu nagradu i pobjednika cjelokupnog takmičenja.